Minden év elején nekilátok a “Nagy Rendszerezésnek”. Ilyenkor rendbe teszem az iratainkat, polcokon rakosgatok, spájzban szanálok. És mindannyiszor szembesülök azzal, hogy nincs elég rekesz, doboz, tároló a dolgainknak. Amióta meg Mogyi is nő, mint a gomba és szaporodnak a játékai, egyre inkább elmondhatom, hogy tárolóhiányban szenvedünk.
Ebből kifolyólag gondoltam, veszek vagy rendelek néhány tárolót. Viszont, mikor megláttam a “design” tárolók árait, vagyis azokét, amik tetszenek, nagyon elgondolkodtam: eddig is megvoltam nélkülük, ezután is megleszek. Vagy nem. És most a vagy nem győzött.
Ellenben eszem ágában sem volt több ezer forintot kiadni, így a Pinteresten szétnézve a téma kapcsán, elhatároztam, hogy majd én feleannyiból elkészítem.
Első nekifutásra Mogyi játékainak készítettem egy tárolót pamutvászonból, ragasztós táskamerevítő használatával.
Mivel ez egy nem igazán merev tároló, nekem pedig masszívabbakra lett volna szükségem, így tovább próbálkozva született meg “A” tároló, szivacs merevítéssel, levehető, ezáltal mosható huzattal.
Alkotásaimat megmutattam egy kreatív csoportban is, ahol többen érdeklődtek az elkészítés folyamatáról. Így most néhány kép segítségével megmutatnám, hogyan is készülnek a tárolók.
Mint fentebb írtam, a tárolók pamutvászonból készülnek. Az anyagokat a szabás előtt beavatom, átvasalom, majd egy 32 cm átmérőjű és 50 cm magas tárolónak valót leszabok. Ezen méretű tároló alapja az aljának az átmérője, ugyanis abból számolom ki, milyen széles anyag kell: átmérő x 3,14. A szabást követően ismét átvasalom az anyagot.
Először a kisebb részeket varrom össze. A fülek darabjait színükkel egymás felé fordítom, a szélüknél összevarrom egy pár cm-es részt nyitva hagyva, ugyanis itt fogom kifordítani őket. Ezt követően minden darabot átvasalok és egy rögzítő varrással zárom le a nyitva hagyott részt.
A fülek után a tároló alját állítom össze. A belső részébe kerülő anyagot félbehajtom, kettévágom, majd pedig 2 cm-es ráhagyással összevarrom, végül a varrat mentén szétvasalom.
Bevarrom a cipzárt. Ehhez a fázishoz Adrienn kuckójának oldalán találtam nagyon jó útmutatót.
Ezt követően pedig színével szemben összevarrom a tároló aljának szánt két anyagrészt. A cipzárt nyitva hagyva kifordítom a tárolóaljt és átvasalom ezt a darabot is.
Következik a tároló henger részének az összeállítása. Mielőtt nekifognék, cikkcakk öltéssel átvarrom az anyag azon oldalait, ahol nincs gyári szegély, megakadályozva ezzel, hogy mosáskor foszlani kezdjen az anyag.
Majd bevarrom ide is a cipzárt.
És jönnek a fülek, amelyeket rávarrok a tároló oldalának színére.
Összevarrom a tároló hengerfalát és kifordítom.
Hogy a későbbiekben szépen álljon a merevítésen az anyag, a fülek fölött körbevarrom a tárolót.
Az alját átvasalom, behajtva 1,5-2 cm anyagot, és körbevarrom itt is.
Végül pedig hozzávarrom az alját.
A merevítésnek szánt szivacsot méretre vágom, helyére illesztem, becipzárazom és már használható is!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: