EmeskeRemeke

Boldog mkn-t!

Év elején nemcsak a szekrényeimet rendszerezem, hanem a különböző adathordozókon, felhőn tárolt dokumentumaimat is átvizsgálom, a felesleges file-okat törlöm. Mivel szeretek rövidítéseket, mozaikszavakat használni a mappák, könyvtárak neveiként, így gyakran okoz fejtörést, hová és hogyan mentettem el bizonyos dolgokat. És persze azon is sokszor elgondolkodom, vajon mit menthettem el mondjuk “mkn” néven. Mert persze az idő sürgetése miatt minél hamarabb szeretnék végezni ezzel a szanálással is, egy dokumentum megnyitása pedig értékes pillanatokat vesz el a munkából, főleg akkor, ha egy teljesen értelmetlen, felesleges file megnyílására várok.

mkn_1, mkn_2, mkn_3… És még folytathatnám a sort annak a temérdek, mindenféle formátumban lementett file-nak, amit legutoljára hagytam a mai file-tisztogatás alkalmával. Már jojózott a szemem a sok képtől, szövegtől, ábrától, amit sikerült átnéznem és végül a kukába dobva több gigányi helyet felszabadítanom, de még ott volt ez a rengeteg anyag. Épp az első file-ra kattintottam, amikor Mogyi úgy gondolta, teljesítette a napi alvásadagot. Így az év eleji rendrakás egyelőre abbamaradt…

Azonban továbbra is azon gondolkodtam, mit takarhat az “mkn” rövidítés.

A délután a szokásos családmenedzseléssel zajlott, beiktatva egy gyors könyvtári látogatást. Közben persze be-beugrott az “mkn”. Épp a 3. elvivendő könyvet emeltem le a polcról, amikor beugrott: mkn, azaz Magyar kultúra napja. Ami épp ma van! Teljes megdicsőüléssel az arcomon mentem a kiválasztott könyvekkel a kölcsönzőpulthoz. S bár csak egy könyvért ugrottam be (a Varázsos évekért), hárommal távoztam. Három teljesen más témájúval. Szélesebb az érdeklődési köröm nem is lehetne…

Hát, boldog Magyar kultúra napját mindenkinek! Boldog mkn-t!

Ui. Menjen mindenki könyvtárba!

Vannak azok a kérések…

…amelyek többet érdemelnek, mint egy fénykép a közösségi oldalon.

Miért? Mert új kihívást jelentenek. Mert olyan személy kéri, aki közel áll az emberhez, ezáltal a kérése is fontosabbá válik, így az ember önkéntelenül is sokkal jobban figyel a kivitelezésre.

“Emese, nagyon tetszik nekem az a batyu amit varrtál. Csinálsz nekem egyet?” – írta egy reggel nekem ez a kedves ismerős. S mire is gondolt?

Erre a dinós tárolókára.

Az anyag kiválasztása után a következő eszmefuttatás zajlott még közöttünk:
Én: – Mekkora méretű legyen? Mekkora fér el még a táskádban?
Ismerős: – Mekkora legyen? Egy gyerek is belefér a táskámba… Tudod, egy női táska…

Hát, így született ez a női táskába illő kis mindenes tárolóka.

Színeim 2018-ban

Év elején ellepték az instagramot a színesebbnél színesebb pöttykombinációk. Eleinte átsiklottam rajtuk. Aztán mikor PanyiZsuzsinál, pontosabban a MákGubó oldalán is megjelentek a pöttyök, mellette egy kis leírással, muszáj volt nekem is kipróbálnom!

A yearofcolour.com oldal szerint az elmúlt évben “használt”, az oldalamon feltűnt színek ezek voltak:

Az oldalon játszadozhatunk is a színeinkkel. Így készítettem egy olyan pöttyösszeállítást, amely középpontjában a kedvenc színem s annak árnyalatai vannak:

De a szemnek kellemes a szivárvány összeállítás is:

Hogyan készült? – Kontrasztok marokcsörgő – leírás

 Mivel az előző bejegyzésben bemutatott marokcsörgők nagyon nagy sikernek örvendenek és többen kérték készítésének a leírását, gondoltam, ezt az új évet a minta közzétételével kezdem.

A marokcsörgők készítéséhez 100 % pamut, mercerizált catania fonalat használok, 50 g-os, kb. 125 m-es kiszerelést. Horgolásához 2-es horgolótűt választottam a szorosabb, egységesebb kivitelezés érdekében, hiszen nem szeretném, hogy a tömőanyag kikandikáljon a csörgőkből.

Hozzávalók:
– fonal
– horgolótű
– sorjelölő
– tömőanyag
– műanyag dobozka
– csörgők

Rövidítések:
K – kör
MK – mágikus kör
RP – rövidpálca

Leírás:
K1 – MK, 6 RP, a MK-t szorosra húzzuk (6 szem)
K2 – 2 RP minden egyes szembe (12 szem)
K3 – *RP, 2 RP a következő szembe* ismételd 6x (18 szem)
K4 – *RP, RP, 2 RP a következő szembe* ismételd 6x (24 szem)
K5 – *RP, RP, RP, 2 RP a következő szembe* ismételd 6x (30 szem)
K6-K11 (vagy K6-12 – attól függően ki mennyire szorosan horgol) – RP minden szembe
K12 – *RP, RP, RP, 2 szemet egy RP-val lehorgolunk* ismételd 6x
K13 – *RP, RP, 2 szemet egy RP-val lehorgolunk* ismételd 6x
K14 – *RP, 2 szemet egy RP-val lehorgolunk* ismételd 6x
K15 – a szemeket kettesével egy RP-val lehorgoljuk
Eldolgozzuk a szálat.
A csörgős dobozkát a 12. körnél helyezzük bele.
Nagyon sok színkombinációban meghorgolhatjuk, hamar elkészül és egy apró gyerkőcnek nagy örömet lehet vele okozni.

 

Mobil nézetre váltás Teljes nézetre váltás
Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!